Filipovy Guves See 2015

Celá naše rodina miluje Řecko. Rok co rok trávíme dovolenou na některém z řeckých ostrovů již dlouhých 20 let, letos padl los opět na Krétu. Byla to již naše čtvrtá návštěva tohoto kouzelného ostrova, ale poprvé bez běžné cestovní kanceláře. S paní Máriou Michalaki jsem se seznámila přes její webové stránky, od začátku mě mile překvapila její obrovská vstřícnost a snaha najít hotel dle našeho přání.

Jelikož jsme cestovali s dvěma dětmi 10 a 12 let, padla naše volba na hotel Gouves Sea & Mare, u písčité pláže cca 16 km od letiště v Heraklionu a s all inclusiv stravováním. Musím podotknout, že manžel nebyl z mého rozhodnutí jet bez klasické cestovní kanceláře příliš nadšen, ale jeho obavy se rozptýlily již krátce po příletu na Krétu. Na letišti na nás čekala paní Mária se dvěma auty a zatímco ostatní spolucestující z letadla čekali na své autobusy, my jsme byli během dvaceti minut v hotelu, v klidu jsme se stihli ještě nasnídat a okamžitě jsme byli ubytováni do pěkných, prostorných, mezi sebou propojených pokojů s balkony, koupelnou a bočním výhledem na moře. Ubytování nelze nic vytknout, snad jen, že v nových, velkých skříních chyběly police:-). Úklid probíhal denně, výměna ručníků i doplňování sprchových gelů a šampónů taktéž, teplá voda tekla od rána do noci, což také nebývá v Řecku úplně pravidlem:-). Stravování bylo naprosto bez chyby – ovšem pro toho, kdo má rád typickou řeckou kuchyni….chutně připravené ryby, maso, zelenina, úžasně připravované lilky a cukety, jako dezert baklava a další cukrovinky, ovoce, zmrzlina….
U hotelu pečlivě udržovaná zahrada a několik bazénů, jeden s dětskými skluzavkami, na baru během dne alko i nealko nápoje, zmrzlina, pizza, sendviče a – což ocenily hlavně děti – popcorn. Personál vstřícný, usměvavavý, milý.

Lehátka u bazénu zdarma a k moři s písčitou pláží a pozvolným vstupem jen pár kroků přes pobřežní silničku. Nejslabším článkem byl pouze přístup do moře přímo u hotelu….rozmlácené betonové molo rozhodně nebylo vhodné pro děti, ale stačilo popojít 30 m vpravo a už se dalo sejít na pláž po pěkných dřevěných schůdkách nebo o dalších 50 m dále již pláž navazovala přímo na pobřežní promenádu lemovanou tavernami, po které se dalo dojít do městečka, kde se nacházelo pár typických obchůdků. Rozhodně nejkrásnější jsou v Gouves západy slunce.
14 dní na Krétě jsme si opravdu užili, zpáteční letadlo nám odlétalo až k večeru, přesto jsme do poslední chvíle mohli zůstat na pokojích, taxi, které nás odváželo na letiště přijelo na minutu přesně, navíc nám paní Mária zajistila i přednostní odbavení u letištní přepážky….prostě naprostá spokojenost. Gouves je ideální místo pro výlety po Krétě, hlavně i zábava pro děti je v dosahu několika málo km – Creta aquarium a Dinopark jsou téměř za rohem, Aquapark, Labyrint a další zajímavosti pár km – půjčení auta jsme měli zajištěné také přes paní Máriu.

Odjížděli jsme nadšení, že nás Kréta opět nezklamala a že i díky paní Márii byla naše dovolená naprosto úžasná. Moc děkujeme a těšíme se na další návštěvu tohoto nádherného ostrova.

Edita, Jiří, Jituška a Vojtík Filipovi